sobota, 26 lutego 2011

SECESJA

Zamówienie: duża pizza złożona z dwóch połówek- Don Vito i Italiana Grande. Łącznie: 21,50 zł.
Don Vito: ser, szynka, pieczarki, oliwki. Italiana Grande: ser, tuńczyk, salami, pieczarki, papryka, cebula, oliwki, czosnek.

Miejsce: na dowóz.

Czas dowozu: poinformowano nas, że czas oczekiwania w przybliżeniu wyniesie ok. 40 minut. Czas realny: 20 minut.

Wrażenia ogólne: pizza gorąca, co raczej rzadko się zdarza, dwa sosy w komplecie, biały i czerwony, brak ulotki. Dużą pizzą spokojnie najedzą się trzy osoby, bez napchania się. Ciasto miękkie, nie za grube, soczyste i lekko przypieczone na bokach.

                                            (Zdjęcia wykonane komórką podczas konsumpcji).

Tester I: W zasadzie można napisać, że od pewnego czasu najlepsza pizza w mieście i podejrzewam, że długo będzie liderem. Głównie z uwagi na trzy czynniki: ciepłotę pizzy, ciasto i dobór składników. Wrażenia smakowe bardzo dobre, oliwki świeże, ser wtopiony nie pływający, nie czuje się natrętnego posmaku kiełbasy jak w innych pizzach. Tuńczyk nałożony obok sera i oliwek, więc doskonale wchodzi podczas popijania winem. Biały sos, czosnkowy, delikatny, niezbyt gęsty; czerwony, wbrew pozorom nie jest ostry a smaczny i nie zajeżdża koncentratem pomidorowym.

Tester II (gościnny): Bardzo dobrze wypieczona pizza, nie za ostra, mogłoby być nieco więcej sera i mniej oliwek, które trochę zaburzają całość. Kiełbasa świeża, bardzo smaczny biały sos, prawdopodobnie bez majonezu i jogurtu, co jest sporym plusem. Czerwony sos przeciętny i mało ostry.

Wnioski końcowe: Kiedyś o 'tytuł' najlepszej pizzy w mieście rywalizowały Da Grasso i Secesja. Od pewnego czasu- 3-4 lata Secesja rządzi, chociaż (co wynika z poprzednich recenzji) Da Grasso stara się nadrobić dystans :) Pizza z Secesji jeszcze lepiej wchodzi na miejscu, podana na drewnianym półmisku.

Ulotka:

3 komentarze:

 1. Bardzo często zamawiam pizze w Zduńskiej Woli i niestety 20 minutowego oczekiwania w Secesji jeszcze nie doświadczyłem. Musieliście mieć niebywałe szczęście :D Pizza w Secesji wg mnie jest nawet dobra ale wymienił bym kilka podstawowych wad:
  - marne sosy (szczególnie pomidorowy, bo czosnkowych z reguły nie lubię)
  - ciasto mało chrupiące (może dlatego, że mnie dowożą zawsze po około 40-60 minutach od zamówienia)
  - ich najostrzejsza pizza nie powala (daleko jej do Red Devillo z DeGrasso)

  Moim zdaniem najlepszą pizzerią w mieście jest Hades. Niestety tam jest tylko jedna wielkość pizzy i nie duży ich wybór. Zaletą jest: chrupiące ciasto, akceptowalne sosy bardzo szybki dowóz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Może mieliśmy szczęście ;-) A poważnie rzecz ujmując, nigdy nie mieliśmy problemu większego z Secesją, chociaż wiadomo, że na miejscu pizze są lepsze. Ponoć U Włocha Beppe oferuje bardzo smaczną pizzę (sprawdzimy).
  W Hadesie nie zamawialiśmy ale dzięki za rekomendację, skorzystamy.
  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do najostrzejszej pizzy w Secesji to się zgodzę, mnie także nie powaliła na kolana. Ale ja ogólnie uwielbiam ostre potrawy.
  Red Devillo kilka lat temu była ostra, ale ta zamówiona jakieś pół roku temu nie powaliła mnie na kolana, ani ostrością ani ilością składników(tego secesyjnej pizzy zarzucić nie można). Za tą cenę jednak można oczekiwać czegoś więcej.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...